Kalendarium na Kwiecień

31/03/2016

Przed naszymi Przedszkolakami kolejny miesiąc pełen wrażeń. W tym miesiącu w ramach cyklu rocznego zapoznamy się z legendą o warszawskim Bazyliszku. W ramach edukacji finansowej młodsze przedszkolaki zrobią samodzielne zakupy w pobliskim sklepie.

 

Szczegółowy plan:

 

1 IV          Dzień Na Opak/ April Fool’s Day - z okazji Prima Aprilis na wszystkich czekać będzie mnóstwo nieoczekiwanych sytuacji. Zachęcamy dzieci do ubrania się "na lewą stronę" lub w inny zwariowany sposób.

 

5 IV          Wizyta w Teatrze - wyjazd 5-latków do Teatru Baj na przedstawienie p.t. "Emil z Lonnebergi".

 

12 IV        Odwiedzi nas Teatr Lalek Czarodziej z przedstawieniem p.t. "Smok Wawelski", na które zapraszamy wszystkie dzieci.

 

20 IV         Pierwsze zakupy - w ramach Edukacji Finansowej wszystkie 3-latki wybiorą się do pobliskiego sklepu, aby dokonać samodzielnych zakupów pod okiem swoich wychowawców.

 

21 IV         Dwujęzyczny Konkurs p.t. "Szlakiem Legend Polskich" - finał konkursu podsumowującego nasz cykl roczny o polskich legendach. Konkurs podzielony zostanie na trzy kategorie wiekowe. Każdą grupę reprezentować będzie dwuosobowa drużyna wyłoniona przez wychowawcę w grupowych eliminacjach.

 

22 IV         Dzień Ziemi / Day of Earth - podczas zajęć polskich i angielskich zajmiemy się tematyką Dbania o Planetę Ziemię. Dowiemy się jak zanieczyszczenia wpływają na ziemską atmosferę i co ludzie mogą zrobić by nasza planeta była czysta.

 

25 IV         Dzień Książki / Day of Book - zachęcamy wszystkie dzieci do przyniesienia do przedszkola swoich ulubionych książek. Podczas zajęć polskich i angielskich będziemy wspólnie je czytać i omawiać. Spróbujemy również stworzyć własne grupowe książki o przygodach naszych przedszkolaków.

 

27 IV         Wycieczka na Stare Miasto "Szlakiem Polskich Legend" - wszystkie 4 i 5-latki pojadą na warszawską Starówkę, gdzie podczas spaceru odwiedzimy miejsca związane z warszawskimi legendami.

 

28 IV         Koncert Muzyczny p.t. "Podróż do Paryża" - będziemy bawić się przy muzyce francuskiej. Dzieci będą miały okazję poznać takie instrumenty jak: melodica, akordeon, bandoneon.

 

29 IV         Dzień Tańca / Day of Dance - przez cały będziemy tańczyć :) Wspólnie nauczymy się prostych choreografii i poznamy historię znanych tańców.

Please reload

Aktualności / News

03/06/2020

Please reload

Artykuły / Articles
Please reload

Archiwum / Archives
Please reload

Tęczowy Ogród © 2018  Created by eMarketerka

600 442 393

Warszawa, ul. Miłobędzka 14

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.
Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.
  • Ikona aplikacji Facebook
  • Ikona aplikacji blogger
  • Ikona aplikacji Instagram