top of page

Przystanek Alpaka


Nasze Przedszkolaki kochają zwierzęta! Z tego powodu odwiedziliśmy wyjątkowe miejsce - Przystanek Alpaka, w którym spotkaliśmy przeurocze i bardzo przyjacielskie Alpaki. Zanim jednak każdy mógł wtulić się w ich mięciutkie futerko, wzięliśmy udział w specjalnych zajęciach na temat prawidłowego postępowania ze zwierzętami. Dowiedzieliśmy się gdzie żyją alpaki, czym się żywią oraz jak odróżnić alpaki od lamy. Nauczyliśmy się jak o nie dbać i sprawić by się nas nie bały i chętnie do nas podchodziły.

Dzieciaki miło spędziły czas na karmieniu, głaskaniu i na przytulaniu się do alpak 🦙 Dowiedziały się jak wygląda życie tych uroczych zwierząt. Miały okazję samodzielnie sprawdzić, czy alpaki faktycznie jedzą marchewki 🥕 oraz czy ich futerko jest rzeczywiście tak miękkie, że aż chce się przytulać. Gucio, Chico, Szeryf, Wicherek i Puszek okazały się bardzo przyjaznymi alpakami, dlatego ciężko było się z nimi pożegnać i wrócić do przedszkola.

Alpaki, to cudowne stworzenia, które pomagają wielu osobom z problemami zdrowotnymi. Ich cierpliwość i niesamowicie pozytywna aura sprawiają, że chce się z nimi przebywać bez końca ;)

bottom of page