top of page

O nas

Dwujęzyczne Przedszkole Tęczowy Ogród to położone w Warszawie na Mokotowie dwujęzyczne przedszkole dla dzieci w wieku 2,5 - 6 lat. Przedszkole Tęczowy Ogród działa przy ul. Miłobędzkiej (tuż obok osiedla Marina) od 2001 r.

Nasze przedszkole zrodziło się z marzeń o najwyższej jakości edukacji i wychowaniu dzieci w wieku przedszkolnym. Jego głównym założeniem jest solidne przygotowanie dzieci do szkoły w obu językach: polskim i angielskim oraz otworzenie ich na świat, inne języki i kultury.

 

Pragniemy nie tylko edukować dzieci, ale również je wychowywać, uczyć współpracy z innymi członkami grupy oraz stymulować ich harmonijny rozwój.

 

Dwujęzyczne Przedszkole TĘCZOWY OGRÓD działa od 2001 roku na Mokotowie. Jesteśmy jednym z pierwszych prywatnych przedszkoli w Warszawie o profilu dwujęzycznym. Kreujemy nową  jakość w podejściu do dwujęzyczności w przedszkolu i szkole. Poszukujemy nowych rozwiązań, metod oraz form pracy z dzieckiem. Robimy wszystko aby dwujęzyczność w naszym wydaniu dawała dziecku narzędzie komunikacji a nie tylko bazę wiedzy testowej.

 

Tęczowy Ogród zawsze przenosi najlepsze rozwiązania europejskie w nauczaniu dwujęzycznym na grunt pracy dydaktycznej w naszych placówkach. Jesteśmy uczestnikami wielu spotkań i programów dotyczących dwujęzyczności w kraju i w Europie.

 

Przedszkole oraz Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa zostały wysoko ocenione przez naszych partnerów z europejskiego programu Comenius w zakresie znajomości i posługiwania się językiem angielskim przez naszych uczniów. Nasz udział w europejskim programie - Uczenie się przez całe życie - został oceniony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji jako przykład dobrej praktyki.

 

Dwujęzyczność, którą realizujemy została trzykrotnie nagrodzony za nowatorskie inicjatywy w nauczaniu języków obcych European Language Label:

  • w 2004 r. - za dwujęzyczny program nauczania dzieci w wieku przedszkolnym

  • w 2009 r. - za projekt Young Scientist

  • w 2014 r. - za całokształt działań w dziedzinie kształcenia językowego oraz projekt "Wielojęzyczna edukacja finansowa dla najmłodszych"

 

Nagroda przyznawana jest przez Ministra Edukacji Narodowej i przez Komisarza Unii Europejskiej do spraw Edukacji i Kultury. Jesteśmy jedyną placówką edukacyjną, która została trzykrotnie odznaczona tym wyróżnieniem, co jest oznaką naszej innowacyjności - CERTYFIKATY.

 

Naszym nadrzędnym celem jest branie odpowiedzialności za wszystkie aspekty życia małego człowieka. Nie tylko  skupiamy się na kształtowaniu wiedzy i umiejętności, które będą podstawą sukcesu naszych przedszkolaków w szkole podstawowej. Wspomagamy również rodzinę w propagowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci, promując przede wszystkim zdrowe odżywanie, nowoczesną kuchnię i zabawy na świeżym powietrzu. Uczymy również empatii i współczucia dla potrzebujących pomocy. Co roku prowadzimy akcje charytatywne, w których celem jest konkretna pomoc dla innych - DOBROCZYNNOŚĆ.

 

Nasz absolwent to kreatywny, otwarty i ciekawy świata uczeń i kolega. Wie, że wokół są też inni ludzie i potrafi pomagać. Stara się żyć zgodnie z zasadami i regułami. Ma duża wiedzę  i umiejętności, dzięki którym szkolny start nie jest udręką lecz przyjemnością.

bottom of page