Kalendarium na Listopad

30/10/2015

Przed naszymi Przedszkolakami kolejny miesiąc pełen wrażeń. W programie m.in.: wycieczki do Muzeum Ewolucji i Planetarium oraz kolejna edycja Dwujęzycznego Konkursu Recytatorskiego.

 

Szczegółowy plan:

 

02 XI         Spacer do Pomnika Pamięci Żołnierzy Poległych - z okazji Święta Zmarłych wszystkie grupy przedszkolne wybiorą się na spacer do pobliskiego Pomnika - Baszty, by zapalając znicz uczcić pamięć poległych Żołnierzy.

 

10 XI         Święto Niepodległości/ Polish Independent Day - w tym dniu podczas zajęć polskich i angielskich skupimy się na tematyce naszych barw narodowych oraz historii naszego kraju.        

 

17 XI         Wycieczka do Muzeum Ewolucji - zapraszamy wszystkie 4-latki na wycieczkę do Muzeum Ewolucji, gdzie będą miały okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach. Podczas warsztatów poznamy dzieje naszej planety i obejrzymy szkielety prehistorycznych zwierząt.

 

19 XI         Wycieczka do Planetarium Mikołaja Kopernika - zapraszamy wszystkie 5-latki na wycieczkę pod niebo Kopernika. Podczas specjalnych warsztatów i projekcji filmu edukacyjnego, dzieci zapoznają się z układem słonecznym oraz budową naszej planety.

 

20 XI          Dzień Dziękczynienia/ Thanksgiving Day - w tym dniu podczas zajęć angielskich poruszymy tematykę tradycyjnego Święta Dziękczynienia. Wspólnie stworzymy świąteczne indyki i przyjrzymy się historii Stanów Zjednoczonych.

 

24 XI          DWUJĘZYCZNY KONKURS RECYTATORSKI- II edycja - zapraszamy dzieci ze wszystkich grup wiekowych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego. Wystarczy nauczyć się ulubionego wiersza w języku polskim lub angielskim, stworzyć do niego oprawę ruchową lub scenograficzną i zapisać się do 23 listopada na listę uczestników. Na odważnych czekają nagrody!

 

25 XI          Dzień Pluszowego Misia/ Teddy Bear Day - w tym dniu w naszym przedszkolu odbędzie się wyjątkowe święto naszych pluszowych przyjaciół. Każde dziecko może przynieść swoją ulubioną maskotkę i podczas zajęć opowiedzieć wszystkim, dlaczego jest ona wyjątkowa.

 

26 XI          Zapraszamy Koncert Muzyczny p.t. „ Nasza ukochana Ojczyzna- poznajemy trąbkę”. - zapraszamy wszystkie dzieci na koncert podczas którego poznamy budowę oraz brzmienie trąbki. Dodatkowo wysłuchamy wielu patriotycznych pieśni oraz spróbujemy grać na instrumentach perkusyjnych.

 

30 XI          Andrzejki - w tym dniu w naszym przedszkolu, podczas zajęć polskich i angielskich, odbędą się tradycyjne zabawy andrzejkowe. Będziemy wróżyć sobie z wosku, przepowiadać przyszłość z butów oraz doskonale bawić się przy innych atrakcjach.

Please reload

Aktualności / News

03/06/2020

Please reload

Artykuły / Articles
Please reload

Archiwum / Archives
Please reload

Tęczowy Ogród © 2018  Created by eMarketerka

600 442 393

Warszawa, ul. Miłobędzka 14

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.
Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.
  • Ikona aplikacji Facebook
  • Ikona aplikacji blogger
  • Ikona aplikacji Instagram