top of page

Kalendarium na Listopad


Przed naszymi Przedszkolakami kolejny miesiąc pełen wrażeń. W programie m.in.: wycieczki do Muzeum Ewolucji i Planetarium oraz kolejna edycja Dwujęzycznego Konkursu Recytatorskiego.

Szczegółowy plan:

02 XI Spacer do Pomnika Pamięci Żołnierzy Poległych - z okazji Święta Zmarłych wszystkie grupy przedszkolne wybiorą się na spacer do pobliskiego Pomnika - Baszty, by zapalając znicz uczcić pamięć poległych Żołnierzy.

10 XI Święto Niepodległości/ Polish Independent Day - w tym dniu podczas zajęć polskich i angielskich skupimy się na tematyce naszych barw narodowych oraz historii naszego kraju.

17 XI Wycieczka do Muzeum Ewolucji - zapraszamy wszystkie 4-latki na wycieczkę do Muzeum Ewolucji, gdzie będą miały okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach. Podczas warsztatów poznamy dzieje naszej planety i obejrzymy szkielety prehistorycznych zwierząt.

19 XI Wycieczka do Planetarium Mikołaja Kopernika - zapraszamy wszystkie 5-latki na wycieczkę pod niebo Kopernika. Podczas specjalnych warsztatów i projekcji filmu edukacyjnego, dzieci zapoznają się z układem słonecznym oraz budową naszej planety.

20 XI Dzień Dziękczynienia/ Thanksgiving Day - w tym dniu podczas zajęć angielskich poruszymy tematykę tradycyjnego Święta Dziękczynienia. Wspólnie stworzymy świąteczne indyki i przyjrzymy się historii Stanów Zjednoczonych.

24 XI DWUJĘZYCZNY KONKURS RECYTATORSKI- II edycja - zapraszamy dzieci ze wszystkich grup wiekowych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego. Wystarczy nauczyć się ulubionego wiersza w języku polskim lub angielskim, stworzyć do niego oprawę ruchową lub scenograficzną i zapisać się do 23 listopada na listę uczestników. Na odważnych czekają nagrody!

25 XI Dzień Pluszowego Misia/ Teddy Bear Day - w tym dniu w naszym przedszkolu odbędzie się wyjątkowe święto naszych pluszowych przyjaciół. Każde dziecko może przynieść swoją ulubioną maskotkę i podczas zajęć opowiedzieć wszystkim, dlaczego jest ona wyjątkowa.

26 XI Zapraszamy Koncert Muzyczny p.t. „ Nasza ukochana Ojczyzna- poznajemy trąbkę”. - zapraszamy wszystkie dzieci na koncert podczas którego poznamy budowę oraz brzmienie trąbki. Dodatkowo wysłuchamy wielu patriotycznych pieśni oraz spróbujemy grać na instrumentach perkusyjnych.

30 XI Andrzejki - w tym dniu w naszym przedszkolu, podczas zajęć polskich i angielskich, odbędą się tradycyjne zabawy andrzejkowe. Będziemy wróżyć sobie z wosku, przepowiadać przyszłość z butów oraz doskonale bawić się przy innych atrakcjach.

bottom of page