top of page

mali Mistrzowie Kodowania


Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy bardzo radosną wiadomość. Dzieci z grupy Ośmiorniczki wygrały konkurs na projekt robota, organizowany przez Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Mistrzowie Kodowania (www.mistrzowiekodowania.pl)

Na poczatku listopada Osmiorniczki dowiedziały się, że w ramach innowacyjnego programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania organizowany jest konkurs pod hasłem " Zbuduj robota!". Nie mając żadnych wątpliwości podjęliśmy się tego zadania.

Według regulaminu konkursu robot mógł być zbudownay w dowolnym formacie i dowolną techniką. Postanowiliśmy, że zbudujemy Robota Chichota, który towarzyszyć będzie nam podczas codziennych zabaw :)

Z dużych pudeł, folii aluminowej, plastikowych kubków, słomek, rurek papierowych i innych materiałów udało nam sie zbudować ogromnego Robota, którego zdjęcia zamieściliśmy na stronie Facebook Mistrzów Kodowania.

Później bacznie obserwowaliśmy zgłoszenia innych konkursowych projektów i wyczekiwaliśmy na werdykt.

W końcu otrzymaliśmy wiadomość - nasza praca okazała się najlepsza! :) Dzieciaki oszalały z radości!

Dzięki naszemu Robotowi Chichotkowi wygraliśmy 80 wejściówek do Centrum Nauki Kopernik. Już w najbliższy wtorek wszystkie 4 i 5-latki z naszego przedszkola odwiedzą to fantastyczne miejsce :)

3 wyświetlenia
bottom of page