top of page

Kalendarium na Marzec


Przed naszymi Przedszkolakami kolejny miesiąc pełen wrażeń. W tym miesiącu w ramach cyklu rocznego wysłuchamy legendę o strasznym Smoku Wawelskim. Podczas zajęć polskich i angielskich będziemy się przygotowywać do powitania wiosny oraz przypomnimy sobie piękne wielkanocne zwyczaje.

Szczegółowy plan:

8 III Spotkanie z Pediatrą w ramach edukacji prozdrowotnej - Pani Doktor nauczy dzieci jak dbać o zdrowie, jak najlepiej walczyć z wirusami i chorobami. Po tym spotkaniu już nikt nie będzie bał się lekarza.

10 III X Edycja Konkursu Międzyprzedszkolnego Rhymes and Songs Festival - nasze przedszkole reprezentować będzie grupa „Motylki” wraz z p. Karoliną Długosz oraz Magdaleną Kordek. Dzieci przygotowały występ w języku angielskim p.t. "The Good In Me”.

12 II Rodzinna Sobota w Tęczowym Ogrodzie p.t. „Budzimy wiosnę!” - serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców i opiekunów do wspaniałej zabawy w naszym przedszkolu. Zaczynamy o godz. 11.00.

14-18 III Podczas zajęć „Healthy Food Around the World / Zdrowe Kuchnie Świata” wszystkie grupy będą przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki „Bunny and Chick Sandwiches”.

15 III Finał Przeglądu Tanecznego w Centrum Kultury Wilanów organizowanego przez Przedszkole Niepubliczne „Beztroski Świat” - nasze przedszkole reprezentować będą dzieci z grup "Motylki" i "Żuczki".

17 III Dzień św. Patryka / St. Patrick’s Day - podczas zajęć angielskich dzieci zapoznają się z tradycją Dnia Św. Patryka w Irlandii.

19 III "Nasza Szkoła Czyta Dzieciom” - zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami do odwiedzenia szkoły Warsaw Bilingual School, przy ulicy Radarowej 6, i wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu czytelniczym. Zaczynamy o godz. 10.

21 III Pierwszy Dzień Wiosny / Pożegnanie Zimy - wszystkie dzieci wybiorą się na wycieczkę do pobliskiego parku, by razem odnaleźć pierwsze oznaki Wiosny. Tradycyjnie również pożegnamy Zimę, symbolicznie topiąc przygotowane wcześniej Marzanny.

21 III Rodzinne Malowanie Pisanek - zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców z grup "Jagódki" i "Motylki" na wspólne tradycyjne malowanie pisanek - godz. 16.00.

22 III Wycieczka do Manufaktury Cukierków - wszystkie 4-latki wybiorą sie na smakowitą wycieczkę do Małej fabryki Cukierków.

22 III Rodzinne Malowanie Pisanek - zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców z grupy "Słoneczka" na wspólne tradycyjne malowanie pisanek - godz. 15.00.

23 III Rodzinne Malowanie Pisanek - zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców z grup "Sówki", "Muszelki" i "Żuczki" na wspólne tradycyjne malowanie pisanek - "Sówki" o godz. 15.30, "Muszelki" o godz. 16.00 i "Żuczki" o godz. 16.30.

24 III Koncert Muzyczny p.t. „Podróż do świata muzyki celtyckiej - poznajemy dudy i flażolet” - kolejny koncert muzyczny, który tym razem wprowadzi nas w świat muzyki celtyckiej.

24 III Rodzinne Malowanie Pisanek - zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców z grup "Rybki", "Ośmiorniczki" i "Bąbelki" na wspólne tradycyjne malowanie pisanek - "Rybki" o godz. 15.00, "Ośmiorniczki" o godz. 16.00 i "Bąbelki" o godz. 16.00.

25 III Międzynarodowy Dzień Teatru / International Theatre day - podczas zajęć polskich i angielskich zajmiemy się tematyką teatru. Każda grupa przygotuje krótkie przedstawienie w dowolnej formie teatralnej, które następnie zaprezentuje swoim kolegom i koleżankom.

bottom of page