Wakacyjne podróże - Ameryka


Kolejny tydzień wakacji i następne fascynujące podróże. W tym tygodniu zwiedzamy Amerykę Północną i Południową. Swoją podróż rozpoczęliśmy od roztańczonej sambą Brazylii, i chociaż już dawno po karnawale to przygotowane maski przydadzą się w przyszłym roku.

Rozgrzani słońcem i brazylijską sambą, przenieśliśmy się do ojczyzny ziemniaka - Peru. Zafascynowały nas tu wszechobecne na terenie całego kraju Lamy.

W drodze na północ zatrzymaliśmy się w Meksyku. Poznaliśmy historie i pismo Majów. Bardzo spodobały nam się sombrera i poncza, stanowiące elementy ubioru tubylców. Stworzyliśmy również piękny krajobraz pełen gigantycznych kaktusów.

Z rozgrzanego słońcem Meksyku przenieśliśmy się na północ, do kraju klonowego liścia - Kanady. Kraj ten słynie z dbałości o przyrodę, a jednym z jego symboli jest bóbr - zwierzę sprytne, inteligentne i niezwykle pracowite.

Nasze podróżowanie po Ameryce Północnej i Południowej zakończyliśmy w największej metropolii USA - Nowym Jorku. Przygotowaliśmy własną mapę, Statuę Wolności. indiańskie pióropusze oraz charakterystyczną dla Nowego Jorku żółtą taksówkę.

Więcej zdjęć z wakacyjnych podróży można zobaczyć na Facebooku --->

Tęczowy Ogród © 2018  Created by eMarketerka

600 442 393

Warszawa, ul. Miłobędzka 14

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.
Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.
  • Ikona aplikacji Facebook
  • Ikona aplikacji blogger
  • Ikona aplikacji Instagram