top of page

Wakacyjne podróże - Ameryka


Kolejny tydzień wakacji i następne fascynujące podróże. W tym tygodniu zwiedzamy Amerykę Północną i Południową. Swoją podróż rozpoczęliśmy od roztańczonej sambą Brazylii, i chociaż już dawno po karnawale to przygotowane maski przydadzą się w przyszłym roku.

Rozgrzani słońcem i brazylijską sambą, przenieśliśmy się do ojczyzny ziemniaka - Peru. Zafascynowały nas tu wszechobecne na terenie całego kraju Lamy.

W drodze na północ zatrzymaliśmy się w Meksyku. Poznaliśmy historie i pismo Majów. Bardzo spodobały nam się sombrera i poncza, stanowiące elementy ubioru tubylców. Stworzyliśmy również piękny krajobraz pełen gigantycznych kaktusów.

Z rozgrzanego słońcem Meksyku przenieśliśmy się na północ, do kraju klonowego liścia - Kanady. Kraj ten słynie z dbałości o przyrodę, a jednym z jego symboli jest bóbr - zwierzę sprytne, inteligentne i niezwykle pracowite.

Nasze podróżowanie po Ameryce Północnej i Południowej zakończyliśmy w największej metropolii USA - Nowym Jorku. Przygotowaliśmy własną mapę, Statuę Wolności. indiańskie pióropusze oraz charakterystyczną dla Nowego Jorku żółtą taksówkę.

Więcej zdjęć z wakacyjnych podróży można zobaczyć na Facebooku --->

22 wyświetlenia
bottom of page