top of page

Wyżywienie

W naszych przedszkolach podajemy posiłki przygotowane w naszej kuchni. Nasz jadłospis jest różnorodny i spełnia wymagane normy żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Nie limitujemy posiłków a dzieci zachęcamy do jedzenia.  Samodzielnie przygotowujemy  większość produktów w tym budynie jaglane , jogurty z owocami sezonowymi, serki homogenizowane, kompoty. Co piątek pieczemy domowe ciasta, ciasteczka.  Nie podajemy  słodyczy, słodkich przekąsek, czekoladowych chrupek. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych i od lat współpracujących z nami dostawców.

 

Jadłospis oparty jest w dużej mierze na różnych odmianach kaszy, potrawach gotowanych z uwzględnieniem dużej ilości surówek i warzyw.

 

Przestrzegamy ponadto diet uwarunkowanych zdrowotnie i światopoglądowo.

 

W przypadku dziecka z alergią pokarmową przedszkole może zapewnić wyłącznie dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię. W przypadku dziecka z silną alergią na wiele składników pokarmowych, która uniemożliwia żywienie dziecka zgodnie z jadłospisem przedszkolnym, rodzic zobowiązany jest do dostarczenia do przedszkola części produktów.

 

Rodzice, których dzieci przestrzegają odpowiednich zaleceń w zakresie diety, proszeni są o przyniesienie przed 1 września zaświadczenia od lekarza o konieczności stosowania diety u dziecka. Jednocześnie należy dokładnie wymienić produkty zakazane w diecie i przekazać pisemną informację do kuchni oraz do nauczyciela wychowawcy.

bottom of page