top of page

Zajęcia adaptacyjne

W trosce o komfort wejścia w nowy etap życia całej rodziny jakim jest pójście dziecka do przedszkola co roku o tej samej porze wdrażamy maluchy oraz ich rodziców do bezstresowego, płynnego wejścia w nasz codzienny przedszkolny świat.

Bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla 3 latków odbywają się od kwietnia do czerwca (w wybranym dniu miesiąca) oraz w ostatnim tygodniu sierpnia danego roku kalendarzowego. Na zajęcia w kwietniu, maju i czerwcu zapraszamy również dzieci i rodziców bez umowy, zainteresowanych naszym przedszkolem. Zajęcia w ostatnim tygodniu września przeznaczone są dla dzieci z podpisana umową.

 

W roku 2024 zajęcia zaplanowane są w następujących terminach:

  • 26 kwietnia 2024, w godz. 10:00 - 12:00

  • 17 maja 2024, w godz. 10:00 - 12:00

  • 14 czerwca 2024, w godz. 10:00 - 12:00

  • 26-30 sierpnia 2024, w godz. 10:00 - 12:00

Zapisy - marta.kmieciak@teczowyogrod.com.pl 

Na zajęcia adaptacyjne dzieci przynoszą z sobą kapcie i wygodne ubranie. Mogą przynieść również ulubioną zabawkę.

 

Razem z nauczycielami pokażemy dzieciom nową zachęcającą przestrzeń, do której chętnie będą chciały wracać. Podczas dwugodzinnych spotkań będziemy się wspólnie bawić, poznawać się i uczyć nawiązywania nowych relacji. Rodzice będą mogli porozmawiać z nauczycielami oraz zasięgnąć porad pedagoga przedszkolnego i terapeuty neuromotorycznego.

 

Chętnie pomożemy Państwu wejść w czas adaptacji tak, aby zrozumieć mechanizmy, jakie działają u dzieci i u dorosłych w tym procesie, a które mogą go zakłócać lub uczynić okresem radości i zmian.

bottom of page