Edukacyjne projekty polsko - angielskie

Edukacja zdrowotna

Celem głównym tego kierunku będzie zwrócenie szczególnej uwagi na: aspekty higieny osobistej, higieny jamy ustnej, czystości w bliskim otoczeniu dziecka, oswajanie się z wizyta u lekarza, poznawanie lekarzy różnych specjalności, zachowanie bezpieczeństwa i zdrowia na ulicy.

 

Mądre dzieci nie jedzą śmieci

Kierunek ten jest kontynuującą programu: Jedz i żyj zdrowo. W tym roku będzie obejmował tylko tematykę związaną ze zdrowym odżywianiem. Dodatkowo w ramach zajęć poruszymy tematy związane z ekologią i istotą dbania o środowisko naturalne.

 

Zakątki świata

W ramach tego kierunku dzieci będą miały okazję poznać kulturę i tradycję wielu krajów z całego świata. W wybrany dzień w ciągu miesiąca - wskazany w miesięcznym kalendarium, podczas zajęć polskich i angielskich będziemy wirtualnie odwiedzać miejsca o których zazwyczaj niewiele się mówi. Cykl ten ma na celu rozwijanie wśród dzieci ciekawości świata oraz kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wobec ludzi  mieszkających na całym świecie.

 

Dawniej i dziś

Kluczowym założeniem powstania tego projektu jest ukazanie dzieciom jak żyli nasi dziadkowie i pradziadkowie, a jak żyjemy w dzisiejszych czasach. Każdy miesiąc jest związany z innym omawianym obszarem. Każdy temat znajdzie po części odzwierciedlenie w naszych kalendariach oraz miesięcznych planach grup przedszkolnych.

 

Bezpieczny przedszkolak

Założeniem projektu jest wdrażanie dzieci do dbania o własne bezpieczeństwo w przedszkolu, na ulicy i w domu. W ramach zajęć dzieci spotykają się z funkcjonariuszami policji oraz straży pożarnej.

Tęczowy Ogród © 2018  Created by eMarketerka

600 442 393

Warszawa, ul. Miłobędzka 14

Wszystkie teksty, zdjęcia oraz inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o.
Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy Tęczowy Ogród sp. z o.o. jest zabronione.
  • Ikona aplikacji Facebook
  • Ikona aplikacji blogger
  • Ikona aplikacji Instagram